Ćwiczenia siłowe – samodzielnie czy z trenerem personalnym?

Zastanawiasz się, które opcja treningowa będzie lepsza dla Ciebie? Samodzielnie czy może z trenerem personalnym? Tak naprawdę to zależy tylko i wyłącznie od Twojego charakteru!

Osoby, które lepiej czują się z trenerem personalnym, to z reguły takie osoby, które są bardzo otwarte i chętnie rozmawiają z innymi. Jednocześnie są to osoby, które są otwarte na wszelkiego typu krytykę feedback i wszelką sugestię. Warto wiedzieć, że treningi z trenerem personalnym są dobrym pomysłem dla wszystkich osób, które nigdy w życiu nie miały styczności – dzięki trenerowi personalnemu możliwe jest wypracowanie sobie odpowiednich nawyków treningowych.

Osoby, które lepiej poczują się ćwicząc samodzielnie a nie z trenerem personalnym, to przede wszystkim takie osoby, które są raczej zamknięte w sobie i niechętnie reagują na uwagi innych osób. Wszyscy introwertycy o wiele lepiej czują się sami, dlatego powinni oni zbudować odpowiednią wiedzę merytoryczną którą będą mogli wykorzystać swoją wiedzę podczas wizyty na siłowni.

Niezależnie od tego, czy dana osoba wybierze treningi na siłowni samodzielnie czy z trenerem, należy zadbać o odpowiednią suplementację: minerały, odżywki białkowe, odżywki na masę czy kreatyna. Nie należy również zapominać o dostarczaniu sobie odpowiedniej ilości pierwiastków, takich jak cynk, magnez, żelazo.

Tak naprawdę nie ma jednego idealnego rozwiązania, które byłoby optymalne i doskonałe dla każdej osoby która chce wybrać się na siłownię. Każda osoba powinna postępować w zgodzie ze sobą i w zależności od potrzeb zdecydować się na trening samodzielny lub z trenerem personalnym.