Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Instytucja
Dodany przez: Psychoskok  
 Data Publikacji: 29.09.2016, godz. 13:53 • Ranga (1646) • Wyświetleń 1646
Jarosław Niebrzydowski i jego kolejny pomocny poradnik - tym razem o tym, jak chronić się przed osteoporozą.

Osteoporoza jest chorobą przewlekłą, z którą musi się zmierzyć coraz większa grupa Polaków. Choć nie można wyeliminować całkowicie ryzyka pojawienia się tej choroby, można w porę wzmocnić swe kości i jej zapobiegać chorobie.

Jak można to zrobić?

Najważniejszymi elementami wśród wszystkich działań profilaktycznych są dieta oraz ruch. Prawidłowe odżywianie również pomaga w walce z osteoporozą. Odpowiednie odżywianie może zdziałać cuda. Najważniejszą sprawą pozostaje tu dostarczenie do organizmu odpowiednich ilości wapnia. W zdrowej diecie odgrywają zatem bardzo ważną rolę produkty mleczne. Ich działanie można uskutecznić dzięki piciu świeżych soków owocowych oraz wody mineralnej zawierającej wapń. Koniecznie trzeba też zadbać o to, by w diecie pojawiły się takie składniki, jak fosfor oraz fluor. Bardzo ważna jest również witamina D, dzięki której organizm lepiej przyswaja wapń. Najlepszym sposobem na uniknięcie niedoboru witaminy D jest z kolei ruch na świeżym powietrzu i częste przebywanie na słońcu.

Oprócz diety ważnym elementem w profilaktyce osteoporozy jest ruch. Należy pamiętać, że treningi zbyt forsowne, przekraczające możliwości osoby ćwiczącej, są tak samo niebezpieczne jak brak ruchu czy niesystematyczność. Najważniejsza jest systematyczność ćwiczeń oraz wybór odpowiednich form aktywności fizycznej. Do najbardziej zalecanych form ruchu zalicza się piesze wędrówki oraz zajęcia taneczne, zalecane jest również pływanie.

Wiele cennych informacji o tej niebezpiecznej i podstępnej chorobie zawarł w swoim najnowszym poradniku, Jarosław Niebrzydowski (reumatolog, internista, homeopata z Gdyni) pt.: Jak leczyć osteoporozę.

Autor podpowiada w nim jak stosować inne środki, o których nie uzyskamy informacji od większości lekarzy. Poradnik „Jak leczyć osteoporozę” przedstawia najnowsze zasady postępowania i leczenia tej choroby. Zawiera bardzo ciekawe i użyteczne informacje, przydatne zarówno dla chorych oraz członków ich rodzin i zapewne także dla lekarzy rodzinnych i specjalistów z innych dziedzin medycyny.

Dla tych osób, które czytały już poradnik doktora „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” nie będzie zaskoczeniem sposób w jaki Autor opisuje szczegółowo zasady postępowania i leczenie tej choroby.

Zaloguj się, aby skomentować.

Ostatnie multimedia - Zobacz wszystkie multimedia (1)
   

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11314
obrazów: 7603
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2384875

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.