Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Dodany przez: Czytalski  
 Data Publikacji: 08.04.2016, godz. 10:42 • Ranga (1930) • Wyświetleń 1930
Richard Castle jest bohaterem serialu kryminalnego. Jego twórcy postanowili "urzeczywistnić" tę postać i tak oto na półkach księgarni pojawiły się historie z Derrickiem Stormem.

Derrick Storm oficjalnie nie żyje. Jednak jak to po śmierci bywa jego były szef ma dla niego jeszcze jedno zadanie. Porwany został pasierb jednego z wpływowych senatorów. Storm ma odnaleźć ludzi, którzy to zrobili i dowiedzieć dlaczego.

 

 

Postać Richarda Castle'a  już kilkukrotnie przewijała przez mój blog - opisywałem serial (nie tylko ja go oglądam, bo Remigiusz Mróz wspomina o nim ustami Szrebskiej w "Ekspozycji") i połączone z nim dwie książki o przygodach Nikki Heat, czyli "Fala upału" i "Nagi żar". Teraz pora na to, co według twórców spowodowało, że Ricky jest bogaty i sławny.

"Ostateczny Sztorm" to zbiór trzech pierwszych historii o prywatnym detektywie, który za namową agentki CIA zaczyna współpracować z "Firmą". Niestety, w pewnym momencie jedna z akcji zamienia się w krwawą jatkę. Storm postanawia odejść, ale nie jest to takie proste - dla innych musi umrzeć.

Znamy to prawda? Jeżeli kiedyś czytaliście więcej niż jedną powieść sensacyjną albo chociaż widzieliście parę filmów to większość motywów z tej trylogii będzie wam znana. Porwanie pasierba senatora okazuje się tylko przykrywką, a na jaw wychodzi kilka brudnych spraw. Derrick zostaje wplątany w międzynarodową politykę, a za wszystkim stoją pieniądze - tym razem naprawdę ogromne. Fabuła jest do bólu schematyczna, ale wiecie co - już dawno mi się tak szybko nie czytało książki. Niby wiedziałem, co może być dalej, ale mimo wszystko wciągnąłem się w historię i lekturę skończyłem w jeden dzień.

To, że te trzy części zostały wydane zbiorczo to bardzo dobry pomysł - powinno się je czytać razem, gdyż ilością stron (mniej więcej po 120 na każdą) bardziej przypominają opowiadania niż pełnoprawne książki. Minusem jest to, że w drugiej i trzeciej części przypomina się czytelnikowi co się działo wcześniej.

Podsumowując - przede wszystkim pozycja dla fanów Castle'a. Ci, którzy szukają szybkiej sensacyjnej lektury, np. na podróż pociągiem, też będą zadowoleni. Jeżeli zaś ktoś gustuje w skomplikowanych intrygach czy niejednoznacznych bohaterach, to raczej się rozczaruje.

 

http://czytalski.pl


Tytuł: Ostateczny Sztorm / The Ultimate Storm

Autor: Richard Castle

Wydawca: 12 Posterunek

Rok wydania: 2015

Stron: 364

Ostatnie multimedia - Zobacz wszystkie multimedia (1)
   

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11314
obrazów: 7603
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2384899

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.