Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Instytucja
Dodany przez: eKulturalni  
 Data Publikacji: 03.01.2013, godz. 11:15 • Ranga (2132) • Wyświetleń 2132
Były już zapowiedzi filmowe, teraz czas na książki, ale że tych jest znacznie więcej niż filmów, tu powiemy jedynie o książkach, które na księgarnianych półkach pojawią się w pierwszym miesiącu nowego roku. A że nawet w jednym miesiącu propozycji jest dużo, kolejnym kryterium będą więc gatunki.

Na zachętę do… czytania :) - literatura erotyczna. Nowe oblicze Greya to ostatnia część trylogii E L James., najlepiej sprzedającej się trylogii ostatnich dziesięciu lat. Na punkcie dwóch poprzednich części – 50 twarzy Greya i Ciemniejsza storna Greya - świat oszalał. Po ich wydaniu kobiety mówiły, ze poprawiło się ich życie seksualne, sklepy z zabawkami erotycznymi zanotowały wzrost sprzedaży, a pewna uczona z Wielkiej Brytanii jest przekonana, że trylogia będzie miała wpływ na wzrost przyrostu naturalnego. Oczywiście nigdy nie jest tak, że coś podoba się wszystkim. Pojawiły się też głosy, że książki propagują przemoc domową, bo tytułowy Grey ma takie a nie inne upodobania… Premiera Nowego oblicza Greya – 9 stycznia. Wydawnictwo Sonia Draga.

A teraz dwa w jednym – kryminał i komedia. Drugi przekręt Natalii to powieść polskiej pisarki Olgi Rudnickiej, będąca kontynuacją książki Natalii 5, o przyrodnich siostrach, noszących to samo imię i nazwisko – Natalia Sucharska. Kobiety dziedziczą po ojcu, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach, piękny dom. W drugiej części również dochodzi do zbrodni – w mieszkaniu dawnego wspólnika ich ojca zostają znalezione bezgłowe zwłoki młodego mężczyzny, a starszy pan znika. Jakie udział w sprawie będą miały siostry Sucharskie? Premiera książki 10 stycznia. Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Wielbicieli fantastyki może zainteresować zbiór opowiadań Opowieści ze świata Wiedźmina. W antologii znajdą się utwory najlepszych pisarzy rosyjskich i ukraińskich ma to być sposób na oddanie hołdu Sapkowskiemu, którego Saga o Wiedźminie jest bardzo popularna w Rosji i na Ukrainie. Przybliżona data premiery to 22 stycznia. Wydawnictwo Solaris.

Lubiących książki podróżnicze może zainteresować fakt, że jednego dnia wyjdą dwie książki Martyny Wojciechowskiej – Etiopia i Borneo. Etiopia to, jak twierdzi autorka, jeden z najbardziej fascynujących krajów świata i przypomina, że jest ojczyzną kawy. Natomiast o Borneo mówi, że to jedno  z niewielu miejsc na świecie, które skrywa w sobie tak wiele tajemnic. Oba tytuły wyjdą 23 stycznia. Wydawnictwo National Geographic.

I na koniec jeszcze coś mocniejszego: thriller Tylko on wie, to najnowsza książka francuskiego ratownika medycznego i pisarza Patrica Bauvena, autora m.in. Oka Kaina. Tylko on wie to historia 35-letniej paryskiej dziennikarki, która jako młoda studentka przeżyła fantastyczny romans ze starszym od niej mężczyzną - Nathanem, który nagle zniknął w tajemniczych okolicznościach. Po piętnastu latach od tamtych wydarzeń – ktoś wysyła jej dziwną wiadomość – pyta czy zostanie jego przyjacielem, potem nieznajomy porywa jej kota, a następnie doprowadza do niegroźnego wypadku auta, którym Marion jedzie ze swoją przyjaciółką. W końcu wysyła jej zdjęcia uwięzionego mężczyzny, w którym kobieta rozpoznaje Nathana… W księgarniach od 23 stycznia. Wydawnictwo Sonia Draga.

Ostatnie multimedia - Zobacz wszystkie multimedia (1)
   

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11314
obrazów: 7603
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2384903

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.