Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Instytucja
 Data Publikacji: 11.12.2012, godz. 14:18 • Ranga (2661) • Wyświetleń 2661
Daj się uwieść magicznym świętom w Olsztynie! Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na IV Warmiński Jarmark Świąteczny. W dniach od 13 do 16 grudnia olsztyńską starówkę wypełnią kramy ze specjalnie dobranym asortymentem, w tym m.in. rękodziełem, przysmakami, ozdobami świątecznymi. Będzie to także niezwykle bogaty, trwający cztery dni zimowy festiwal artystyczny... Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Świątecznych Przyjemności!

Przechadzając się uliczkami Starego Miasta, można będzie spotkać nie tylko kolędników i Mikołaja wraz z pomocnikami, ale i szczudlarzy, połykaczy ognia oraz żywe pomniki. Na Targu Rybnym można będzie podziwiać wykute w lodzie ikony światowej architektury. Wśród nich pojawi sie zjeżdżalnia w kształcie muru chińskiego – atrakcja dla najmłodszych.

Zagra tam również jeden z najbardziej utalentowanych i innowacyjnych perkusistów na świecie, pochodzący z Norwegii Terje Isungset. Wydobywa on dźwięki z lodowych instrumentów, a towarzyszy mu zjawiskowa wokalistka. Oprócz Terje na starówce wystąpią m.in.: aktor Jacek Borkowski oraz mistrz nastrojowych, soulowo-jazzowych dźwięków, Mietek Szcześniak.

Nie zabraknie olsztyńskich artystów oraz kolęd i pieśni świątecznych w oryginalnych, niespotykanych wersjach. Wystąpią m.in.: Marta Andrzejczyk, Ania Broda, Kaczki z Nowej Paczki, zespół Berkut, Chór Collegium Musicum, M.A.B.S oraz młodzi artyści z Muzycznej Sceny Jedynki (LO I). Pojawią się też najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, inscenizując jasełka.

W Galerii Rynek MOK można będzie podziwiać najpiękniejsze krakowskie szopki. Na dzieci i rodziców czekać będzie Święty Mikołaj prosto z partnerskiego miasta Olsztyna – Rovaniemi  w Finlandii. Ten specjalny gość na specjalnie przygotowanym tronie w Wysokiej Bramie wysłucha życzeń dzieci. W czasie tych czterech dni olsztyńska starówka stanie się magicznym miejscem pełnym zimowych atrakcji – odwiedzą nas prawdziwe renifery, Biegnący Wilk ze swoimi zaprzęgowymi psami. Staną też ukochane przez mieszkańców Olsztyna karuzela i kolejka Świętego Mikołaja.

Dedykowaną ofertę kulinarną przygotują restauratorzy ze Stowarzyszenia „Starówka Razem”. Ponadto podczas jarmarku odbędą się pokazy i spektakle teatralne. Zziębnięte dzieci odpoczną od mrozu w przyjaznych przestrzeniach zabawowych. Nie zabraknie również warmińskich elementów,  pojawią się regionalne kulinaria i opowieści.

Szykuje się zatem piękny przedświąteczny weekend, pełen atrakcji i magicznej atmosfery zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Szczegółowy program: www.jarmark.olsztyn.eu

Ostatnie multimedia - Zobacz wszystkie multimedia (1)
   

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11314
obrazów: 7603
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2384896

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.