Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Dodany przez: ryszawa  
 Data Publikacji: 09.10.2018, godz. 19:59 • Ranga (10) • Wyświetleń 14
Jeśli macie ochotę na nieoczywistą grę w kłamstwa, to polecam sięgnąć po "Zgadnij kto". Mały, niemal klaustrofobiczny pokój hotelowy, a w nim siedem osób, z czego jedna nie żyje, a jedna jest mordercą. Ktoś gra z nimi w kotka i myszkę, dając możliwość jednemu człowiekowi rozwikłać zagadkę. Morgan Sheppard - uzależniony od alkoholu i tabletek aktor telewizyjny, ma trzy godziny, by odgadnąć, kto dopuścił się zbrodni, w przeciwnym wypadku wszyscy zginą.

 
Tytuł: Zgadnij kto
Autor: Chris McGeorge
Wydawnictwo: Insignis
Gatunek: kryminał/thriller
Liczba stron: 414
 

Jeśli macie ochotę na nieoczywistą grę w kłamstwa, to polecam sięgnąć po  "Zgadnij kto". Ebooka możecie zakupić w księgarni internetowej virtualo.pl
 
Mały, niemal klaustrofobiczny pokój hotelowy, a w nim siedem osób, z czego jedna nie żyje, a jedna jest mordercą. Ktoś gra z nimi w kotka i myszkę, dając możliwość jednemu człowiekowi rozwikłać zagadkę. Morgan Sheppard – uzależniony od alkoholu i tabletek aktor telewizyjny, ma trzy godziny, by odgadnąć, kto dopuścił się zbrodni, w przeciwnym wypadku wszyscy zginą.

Wśród uczestników „zabawy” mamy kelnerkę, sprzątacza hotelowego, prawnika, nastolatkę i aktorkę musicalu. Kto z nich mógł dokonać tak drastycznego kroku, a przede wszystkim jaki miał w tym cel? Sheppard zalazł wielu osobom za skórę, był nieczuły na ludzką krzywdę, gdy w swoim talk-show odgrywał rolę detektywa, który swe osądy nie podpierał żadnymi dowodami. Czy odpokutuje swoje winy i uratuje „współlokatorów” przed zbliżającym się końcem? Zegar odlicza…

Książka wciąga od pierwszej strony i idealnie wpasowuje się w mój gust. Swym charakterem przypomina mi ulubione thrillery psychologiczne, w których trzeba wytężyć umysł i rozwikłać zagadkę. Nie udało mi się wytypować odpowiedniej osoby, toteż autorowi udało się mnie zaskoczyć. Podobają mi się retrospekcje wydarzeń z przeszłości, które zostały wplecione w powieść, dowiadujemy się z nich, że to, iż główny bohater został umieszczony w pułapce, nie było zbiegiem okoliczności i właściwie zasłużył na swój los.

Mimo że,  Sheppard nie jest człowiekiem, którego można lubić, to w ciągu tych kilku godzin, podczas których toczy się akcja książki „Zgadnij kto”, zyskał nieco mojej sympatii. Parę razy wykazał się skruchą, wolą walki, odpowiedzialnością nie tylko za  siebie, ale również za innych oraz zaczął zastanawiać się nad swoim życiem. Pieniądze i sława niekoniecznie dają szczęście, mogą także zrujnować komuś życie.

„Zgadnij kto”, mimo iż jest debiutancką powieścią Chrisa McGeorga, jest dobrze napisaną klasyką gatunku. W pozycji tej czuć niemal namacalne napięcie. Klaustrofobiczna atmosfera hotelowej celi przyprawia o ciarki, a chęć odnalezienia prawdy przyspiesza puls i sprawia, że czytelnik nie czyta, a połyka powieść w zawrotnym tempie. Zakończenie zaskakuje, wyjaśnia sytuację, ale także pozostawia nas z uczuciem książkowego kaca, po którym ciężko zacząć koleją książkę.

Gorąco polecam Wam tę pozycję, jeśli lubicie książki z dreszczykiem i klimaty przypominające coraz to modniejsze escape roomy. Ja wciągnęłam się bez reszty, a „Zgadnij kto” zasiliło listę moich ulubionych książek. 
 
 
 
 
 
Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję:
 

http://virtualo.pl/

 
 
Ostatnie multimedia - Zobacz wszystkie multimedia (1)
   

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11341
obrazów: 7630
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2429948

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.