Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Dodany przez: ryszawa  
 Data Publikacji: 05.07.2018, godz. 17:30 • Ranga (45) • Wyświetleń 45

 

Tytuł: Słodkich snów

Autor: Charlaine Harris

Wydawnictwo: Replika

Gatunek: kryminał

Liczba stron: 320

Premiera: 29.05.2018 r.

Tom X

 


Z Aurorą Teagarden spotkałam się po raz dziesiąty i spotkanie to było równie przyjemne, jak poprzednie. Zastanawiam się jednak ile nieszczęść oraz nieboszczyków może napotkać jedną osobę, Roe bowiem jak nikt inny przypadkowo wpada w kłopoty, a raczej to kłopoty znajdują ją. Tym razem podczas nieobecności męża, bohaterka źle się czuje, dlatego też zatrudnia opiekunkę do dziecka. Jakież jest jej zdziwienie, kiedy budzi się w nocy, Virginii nie ma w jej domu, a w ogrodzie leży martwa kobieta. Co się stało z nianią? Kto stracił życie tuż przy oknach bohaterki?

Cóż, do Aurory pałam wielką miłością i wcale a wcale się z tym nie kryję. Zdecydowanie polecam zapoznać się z jej historią od samego początku, ponieważ z każdą kolejną książką jej postać nieco się zmienia, a i postaci drugoplanowych występuje coraz więcej, więc zaczynając od środka, albo od końca można się pogubić, choć tak naprawdę każda część opowiada inną historię.

Seria stworzona przez Charlaine Harris jest cyklem kobiecych kryminałów w stylu retro, z lekkim wątkiem romansu w tle. Nie bójcie się jednak, nie przeważa on nad wątkami sensacyjnymi. Nie ma w niej rozlewu krwi, więc osoby o słabszych nerwach, spokojnie mogą po tę serię sięgnąć.

Jeśli miałabym każdą część oceniać z osobna, to „Słodkich snów”  wypadła najsłabiej. Mało w niej akcji, a autorka bardziej skupiła się na aspekcie macierzyństwa i więzi matki z córką. Mimo wszystko tak bardzo lubię tę serię, że zupełnie mi to nie przeszkadza. Za każdym razem, gdy słyszę, że wydana ma zostać kolejna powieść, cieszę się, że znów na moment będę mogła zanurzyć się w świecie Aurory Twagarden, z drugiej jednak strony zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby już ją zakończyć, gdyż każdy kolejny element może zacząć wydawać się wymuszony. Zakończenie nie zostało ani otwarte, ani zamknięte, więc kto wie, może Charlaine Harris znów „podrzuci Aurorze jakiegoś trupa”, tak czy siak, nawet jeśli powstanie jeszcze dwadzieścia książek o niej, wszystkie przeczytam.

„Słodkich snów” czyta się lekko i szybko. Dla wprawionych czytelników oraz fanów, to lektura na jeden lub dwa wieczory. Kryminał ten nie jest może przepełniony wartką akcją ani nieustannymi w niej zwrotami, ale potrafi zaciekawić. Zakończenie bądź co bądź jest ciekawe. Sama nie wpadłabym na trop, który obrała autorka. Tak jak napisałam jednak wyżej, polecam tym, którzy zaznajomili się z pozostałymi częściami.

 

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11314
obrazów: 7603
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2384847

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.