Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Instytucja
Dodany przez: eKulturalni  
 Data Publikacji: 26.04.2018, godz. 16:27 • Ranga (558) • Wyświetleń 558
Twarz jest zwierciadłem duszy. Wyraża osobowość, charakter i emocje. Można z niej wyczytać informacje o stanie zdrowia. Każda pojawiająca się niedoskonałość, przedwczesna zmarszczka to wyraźny sygnał, że coś dzieje się z organizmem. Nawet najmniejsze obrzmienie twarzy, worki pod oczami, wyprysk czy krostka ujawniają dolegliwości, których na pozór nie ma. Nie da się zatrzymać czasu, ale dzięki „Projektowi młodość” można poczuć się lepiej we własnej skórze. Premiera już 25 kwietnia.

Przed przystąpieniem do budowy domu najpierw trzeba zaopatrzyć się w dokładny plan, wybrać miejsce, określić wygląd i rozkład pomieszczeń. A potem trzeba zadbać o jak najlepsze fundamenty. Jeżeli coś pójdzie nie tak, to nie utrzymają one konstrukcji i dom zacznie się rozpadać. Tak samo jest z ciałem. Jest zbudowane z komórek i jeżeli dostarczany materiał budulcowy będzie niskiej jakości, to takie komórki mimo całej swojej mocy i wielu różnych mechanizmów zapobiegawczych zaczną chorować i starzeć się przedwcześnie.

W „Projekcie młodość” Urszula Mijakoska radzi, jak walczyć ze stresem i zabiegać o dobry sen. Wyjaśnia, dlaczego należy unikać żywności GMO i proponuje odmładzający siedmiodniowy jadłospis przywracający energię, poprawiający nastrój i inspirujący do zmiany stylu życia. Zawiera on przepisy na pożywne i pozbawiające organizm toksyn śniadania, bogate w białko i zdrowe tłuszcze lunche i lekkostrawne obiadokolacje. Ułatwi on nie tylko poprawę samopoczucie, ale także funkcjonowania organizmu. Bo zmiana zaczyna się na talerzu. Zbilansowana i dostosowana do potrzeb organizmu dieta potrafi zdziałać cuda – nie tylko zapewnić zdrowie, ale również sprawić, że ciało będzie młodsze.

W książce znajdują się również przepisy na odmładzające maseczki do twarzy, zastosowanie olejków eterycznych i kąpieli regenerująco-relaksacyjnych. Autorka nie zapomina przy tym o szczególnie ważnej aktywności fizycznej. Urszula Mijakoska proponuje program, który nie wymaga inwazyjnych sposobów działania ani drakońskich diet. W tej książce każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie rozwiązuje ona wszystkich problemów, ale uczy innego spojrzenia na nie. Czasami potrzebny jest tylko pomysł, inspiracja lub trafne pytanie. Dzięki małym krokom można poprawić komfort życia.

Ciało to cud. Formuje się komórka po komórce w łonie matki. Jest genialnie zaprojektowane, inteligentne, pełne gracji, pracuje 24 godziny na dobę, przez całe życie. Niemowlęta i małe dzieci są bardzo ciekawe własnego ciała, ciągle go dotykają, głaszczą. Takie naturalne zainteresowanie warto podtrzymywać cały czas, bo jest ono wspaniałym źródłem informacji o naszym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Ciało potrafi bezbłędnie pokazać każdą emocję, reaguje na wszystkie bodźce – te docierające z zewnątrz oraz te powstające w umyśle. Gdy przestajemy o nie dbać, komunikuje się za pomocą bólu. Gdy zaś dbamy o zdrowie i formę, otrzymujemy nagrodę w postaci promiennego wyglądu, który wzbudza zachwyt innych ludzi. (fragment książki)

Urszula Mijakoska  to coach, superwizor, trener, dietetyk; twórczyni idei i programu Diet Coaching, współwłaścicielka Instytutu Świadomego Rozwoju, założycielka pierwszej w Polsce szkoły Diet Coachingu. Autorka książki „Diet Coaching i współautorka bestsellerowych poradników „Stres na detoksie” i „Zupowy detoks”.

 

Informacja nadesłana: Marta Grzegorczyk, Business&Culture 

Ostatnie multimedia - Zobacz wszystkie multimedia (1)
   

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11314
obrazów: 7603
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2384889

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.