Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Instytucja
Dodany przez: eKulturalni  
 Data Publikacji: 26.03.2018, godz. 14:06 • Ranga (854) • Wyświetleń 854
W niedzielę (25 marca) Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zostało zdominowane przez stoiska z pysznymi przysmakami oraz barwnymi ozdobami i rękodziełem. Za nami Jarmark Wielkanocny „Pogrzeb żuru i śledzia”.

W jeden z pierwszych ciepłych, wiosennych dni CSE „Światowid” pękało w szwach. W holu przy Sali Kameralnej można było odwiedzać stoiska z żywnością naturalną i wyrobami rodzinnymi. Gości Jarmarku już w progu witały zapachy m.in. różnego rodzaju chlebów na zakwasie, serów, słodkości czy kiełbas. Na jednym ze stoisk wystawcy proponowali syropy lecznicze.  – To bardzo żmudna praca, ale jeżeli ktoś ma chęci, to nie problem – mówiła pani Urszula. – Wielu ludzi nie jest świadomych, że może kupić takie syropy, które poprawiają krążenie dróg oddechowych czy dobrze działają na serce, większość udaje się do marketów i kupuje produkty napakowane chemią – wyjaśnia.

 

W sali sportowo-widowiskowej  także można było wyczuć zbliżającą się wielkimi krokami święta. Ta wypełniona była po brzegi stoiskami z ozdobami wielkanocnymi, takimi jak  bogato zdobione wianki, stroiki, pisanki czy kompozycje na korze. Oprócz dekoracji ze

świątecznymi motywami, wystawcy oferowali również aromatyczne świece, mydła ekologiczne, olejki eteryczne i świeczniki. Odwiedzający Jarmark, poza elementami dekoracyjnymi, mogli także kupić upominki, którymi obdarują swoich bliskich. Na stoiskach czekały prezenty w postaci m.in. maskotek, ubrań, czapek czy poduszek. – Jestem po raz pierwszy na Jarmarku z Cudaczkami – stwierdziła pani Aleksandra. – Zamiłowanie do takich prac ręcznych pojawiło się wraz z narodzinami mojego syna. Pierwszą maskotkę wykonałam właśnie dla niego. Prócz debiutujących wystawców, w „Światowidzie” pojawili się też stali bywalcy. –  Prezentuje swoje prace od 10 lat, są to najczęściej przytulanki, ale także szydełkowane biżuteria. – opowiada pani Łucja. – Nie jestem w stanie powiedzieć, jak długo powstaje taka robótka, tworzę je w wolnych chwilach.

Dla każdego na Jarmarku znalazło się coś miłego. Kiedy dorośli zapoznawali się z ofertami wystawców, najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji, czekających na nich na stoisku plastycznym. Dzieci miały okazję wykonać ozdoby wielkanocne i torby z motywami świątecznymi. 

Ostatnie multimedia - Zobacz wszystkie multimedia (60)
                        

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11314
obrazów: 7603
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2384844

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.