Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Dodany przez: ryszawa  
 Data Publikacji: 20.09.2018, godz. 13:06 • Ranga (63) • Wyświetleń 63
Eve Singer pracuje jako reporterka kryminalna. Jej zadaniem jest opisywanie zbrodni, im więcej informacji i mrożących krew w żyłach ujęć, tym lepsza płaca oraz sława. Kiedy w jej życiu pojawia się zawodowy przestój, a szef straszy wymianą na młodszą pracownicę, na horyzoncie pojawia się seryjny morderca, który ma na jej punkcie obsesje. Z jego punktu widzenia pracują w tej samej branży, dlatego też dostarcza jej "materiały do pracy". W pewnym momencie sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli.

 
Tytuł: Martwa jesteś piękna
Autor: Belinda Bauer
Wydawnictwo: Muza
Gatunek: thriller
Liczba stron: 448
Premiera: 28.02.2018 r.
 

 
WYSTAWA
MIEJSCE: TUTAJ
DATA: 28.02.2018 r.
PREMIERA

Eve Singer pracuje jako reporterka kryminalna. Jej zadaniem jest opisywanie zbrodni, im więcej informacji i mrożących krew w żyłach ujęć, tym lepsza płaca oraz sława. Kiedy w jej życiu pojawia się zawodowy przestój, a szef straszy wymianą na młodszą pracownicę, na horyzoncie pojawia się seryjny morderca, który ma na jej punkcie obsesje.  Z jego punktu widzenia pracują w tej samej branży, dlatego też dostarcza jej „materiały do pracy”. W pewnym momencie sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli…

Ta książka jest tak dobra, że aż nie wiem jak ubrać w słowa swoje odczucia, ale się postaram! Wciągnęłam się w historię stworzoną przez Belinde Bauer do tego stopnia, że świat rzeczywisty przestał dla mnie istnieć. Zarwałam dwie noce i już byłam po lekturze tej zapierającej dech powieści. Ze wszystkich przeczytanych w tym roku przeze mnie książek, ta zdecydowanie zajmuje pierwsze miejsce.

Ci, którzy śledzą moje wpisy na bieżąco, wiedzą, że ze wszystkich gatunków, największym uczuciem darzę thrillery, ale mało jest takich, które spełniają moje oczekiwania. Na szczęście „Martwa jesteś piękna” ma wszystko to, co dobry dreszczowiec mieć powinien. Akcja książki jest szybka jak błyskawica. Dzieje się w niej dużo, nawet jeśli akurat na tapecie nie jest morderca, to wątki poboczne skutecznie zapełniają luki. Do tego finał w mistrzowskim stylu, czego chcieć więcej?

Główna bohaterka nie należy do bojaźliwych kobiet. Prócz ciężkiej pracy, musi opiekować się schorowanym ojcem, toczyć walkę z szefem oraz opędzać się od natrętnego kolegi z konkurencji. Czuje się samotna i bezsilna, ale za żadne skarby nie daje tego po sobie poznać. Polubiłam ją właśnie za ten hart ducha oraz wole walki. Igranie z mordercą może nie jest zbyt rozsądne, ale za to dostarcza czytelnikowi rozrywki.

Morderca również został wykreowany w ciekawy sposób. Podoba mi się forma, w jakiej obwieszcza on światu o planowanej zbrodni, jest ona dla niego prawdziwą sztuką. Jest to człowiek psychicznie chory, ale nie głupi. Oczywiście nie mogę zdradzić szczegółów, by nie odebrać Wam przyjemności  z czytania. Dodam tylko, że siedząc nocą w pustym mieszkaniu, po lekturze książki, wyobraźnia może zadziałać.  

„Martwa jesteś piękna” wciąga od pierwszej strony. Wyraziste postacie, przebiegły morderca, nieustające napięcie, to cechy przewodnie tej powieści. Koniecznie sięgnijcie po nią, jeśli lubicie poczuć dreszcz na skórze. Polecam!
 
 
Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza
 

https://muza.com.pl/

 

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11341
obrazów: 7630
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2429905

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.