Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Dodany przez: ryszawa  
 Data Publikacji: 08.12.2017, godz. 01:05 • Ranga (2001) • Wyświetleń 2001

 

Tytuł: Świąteczne marzenie

Autor: Amanda Prowse

Wydawnictwo: Kobiece

Gatunek obyczajowa / romans

Liczba stron: 336

Premiera: 22.11.2017 r.

 


Takie zimowe powieści są jak balsam dla mojej duszy. Jestem niepoprawną romantyczką z wrażliwą naturą i głową pełną marzeń. Która z nas nie chciałaby przeżyć gwałtownego romansu z przystojnym amerykanem, który dosłownie padnie nam do stóp, zakocha się w nas od pierwszego wejrzenia oraz zapewni rozrywkę na każdą minutę naszego pobytu w interesach w obcym kraju?

Meg wychowała się w rodzinie zastępczej. Zawsze marzyła o tym, by przeżyć Boże Narodzenie w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Mimo tego, że sama przez całe dzieciństwo tego nie doświadczyła, chciałaby zapewnić swemu synowi idealną Gwiazdkę. Na kilka dni przed świętami musi wyjechać do Nowego Jorku, by dopilnować otwarcia nowej cukierni. Tam poznaje Edda – przystojnego architekta, który kradnie jej serce. Czy ich miłość, którą dzieli cały ocean, przetrwa?

Bohaterowie, to para przesympatycznych ludzi. Edd, rozbraja uśmiechem. Ma rude włosy, piegi i niebieskie oczy. Zastanawiam się, czy autorka tworząc jego postać, inspirowała się Edem Sheeranem. W każdym razie, po przeczytaniu jego opisu, w mojej wyobraźni zagościł na stałe właśnie ten artysta. Meg mimo przeciwności losu i wielu złych zdarzeń, stała się inteligentną, zaradną kobietą. Jest urocza i całe szczęście nie należy do grona „zagubionych sarenek” – czyli znienawidzonych przeze mnie bohaterek romansów. Nurtuje mnie tylko, dlaczego zarówno w książkach, jak i w życiu zawsze przystojny oraz fajny facet musi mieć coś za uszami. 

Jest cukierkowo, nierealnie i infantylnie, ale do licha! Ja też chcę się przechadzać po Manhattanie, pić wino i całować na najwyższym piętrze Empire State Building! I jeszcze chcę napić się herbaty w Plazie! O!  A przy tym wszystkim koniecznie musi mi towarzyszyć śnieg. „Świąteczne marzenie” to idealna kobieca powieść na tę porę roku.

Nie jest jednak tak do końca kolorowo, na naszych bohaterów czekają różnego rodzaje problemy. Jest jak w prawdziwym życiu, raz pod górkę, a raz z górki, nie zabraknie morza łez, wielu uniesień oraz kilku upadków. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, napisana została przystępnym językiem i na pewno spodoba się tym, którzy ulegli świątecznej aurze. Polecam.

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11318
obrazów: 7603
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2390027

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.