Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Dodany przez: wujekbob  
 Data Publikacji: 20.03.2017, godz. 13:23 • Ranga (965) • Wyświetleń 965
Netflix przyzwyczaił nas już do tego, że od kiedy zaczął produkować własne seriale, są one wysokiej jakości. Mało kto spodziewał się jednak, że jedną z najlepiej ocenianych produkcji okaże się „BoJack Horseman” - z pozoru głupiutka animacja dla dzieci.

„BoJack Horseman” jednak wcale nie jest głupiutki i nie jest skierowany do młodszych widzów. Pierwsze wrażenie może być bardzo mylne, ponieważ widzimy kolorową animację z rozmawiającymi zwierzętami, które żyją i funkcjonują jak ludzie. Chodzą do pracy, wchodzą ze sobą w związki, robią zakupy, gotują sobie obiady. Wszystko wygląda jak sielankowa opowieść dla dzieci.

Tytułowy BoJack (głos pod niego podkłada fenomenalny Will Arnett) jest koniem, który w latach 90. występował w serialu młodzieżowym „Horsin' Around”. Od zdjęcia serialu z anteny nie mógł jednak dostać żadnej poważnej roli, przez co wpadł w problemy z alkoholem i nie mógł się odnaleźć w dorosłym życiu.

To serial dramatyczno-komediowy, który w przyziemny sposób opowiada o życiowych problemach i nierzadko porusza poważne sprawy. BoJack Horseman jest cyniczny, często rzuca ciętymi ripostami i nie ma szacunku do swoich przyjaciół oraz tego, co posiada.

W pierwszym sezonie tytułowy bohater poznaje Diane Nguyen, która ma pisać jego biografię. Dowiadujemy się dużo o przeszłości BoJacka, jego trudnym dzieciństwie i problemach z rodzicami. Z biegiem czasu i wraz z kolejnymi opowieściami koń zdaje sobie sprawę ze swojego postępowania i stara się zmienić na lepsze.

Serial wchodzi na mistrzowski poziom od drugiego sezonu, kiedy BoJack dostał propozycję zagrania roli Sekretariata, najpopularniejszego konia na świecie. Główny bohater zmaga się z kolejnymi problemami, zdaje sobie sprawę, że nie jest wcale tak wybitnym aktorem i nie podchodzi na poważnie do swojej pracy. Koń w dalszym ciągu ma problemy z alkoholem, nie szanuje swoich przyjaciół i choć stopniowo stara się zmienić, ciągle trafia na kolejne przeszkody, które uniemożliwiają mu przemianę.

BoJack to dramatyczna postać, która mimo swojego zachowania szybko zyskuje sympatię. Jego opowieść jest przedstawiona w świetny sposób i łatwo można wsiąknąć w fabułę i ten kreskówkowy człowieczo-zwierzęcy świat. To ogromny sukces Netflixa, że potrafił przedstawić poważną historię w taki odrealniony sposób. Balans pomiędzy komedią a dramatem jest idealnie zrównoważony, a elementy czarnego humoru tylko ułatwiają zrozumieć tragizm głównych postaci.

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11318
obrazów: 7603
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2390061

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.