Witaj,  Zarejestruj   |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  eKULTURALNI    Strona główna  strzalka  Artykuł w gazecie

Dodany przez: wujekbob  
 Data Publikacji: 20.03.2017, godz. 12:24 • Ranga (1019) • Wyświetleń 1019
Marvel i Fox w końcu znaleźli wspólny język. Kiedy jeden z najpopularniejszych wydawców komiksów na świecie sprzedawał osobom trzecim prawa do ekranizacji niektórych postaci ze swojego uniwersum, nie spodziewał się, że tak trudno będzie mu je odzyskać. Co prawda do osiągnięcia porozumienia wciąż jest daleko, jednak współpraca przy serialu „Legion” daje nadzieję na kolejne kooperacje.

Całe uniwersum X-Men należy w tym momencie do 20th Century Fox. Amerykańskie studio filmowe od siedemnastu lat ekranizuje przygody mutantów, jednak ostatnie produkcje mocno rozczarowały fanów komiksów. Dopiero „Deadpool” i „Logan” ponownie rozbudziły nadzieje sympatyków, że studio w dalszym ciągu posiada jakiś plan na swoje produkcje. Pomysł nawiązania ponownej współpracy z wytwórnią Marvel pojawił się w zeszłym roku. Obie firmy wspólnymi siłami wzięły się za ekranizację przygód Legiona, jednego z najpotężniejszych mutantów, który wcześniej nie znalazł swojego miejsca w filmowym uniwersum Foxa.

David Haller to człowiek, który miał bardzo normalne dzieciństwo. Mieszkał w domu jednorodzinnym  w spokojnym miejscu, miał kochających rodziców oraz starszą siostrę, która się nim opiekowała. Wszystko uległo zmianie, kiedy chłopak zaczął słyszeć dziwne głosy w swojej głowie. Stwierdzono u niego zaawansowaną schizofrenię i wysłano do szpitala psychiatrycznego, gdzie miał otrzymać pomoc.

W okresie przejściowym David miał problem z narkotykami, a wokół niego często dochodziło do paranormalnych wydarzeń. Chłopak pod wpływem używek był przekonany, że wszystko jest tylko wytworem jego wyobraźni. Nie spodziewał się jednak, że w tym momencie zaczęły się przebudzać jego specjalne zdolności. Podczas pobytu w szpitalu moce Davida coraz częściej się ujawniały. Kiedy poznał tam tajemniczą Sydney i nawiązał z nią niezręczny romans, w placówce zaczęło dochodzić do dziwnych wydarzeń. Jedno z nich zakończyło się śmiercią przyjaciółki głównego bohatera - Lenny.

„Legion” to serial nakręcony w nieco psychodelicznym stylu. Wnikamy w nim do psychiki Davida, która jest bardzo skomplikowana. W jego umyśle dzieją się bardzo dziwne rzeczy, które mogą siać niepokój. Widzowie do końca nie wiedzą czy oglądane przez nich wydarzenia dzieją się naprawdę, czy to tylko kolejny wytwór wyobraźni głównego bohatera. Fabuła rozwija się w powolnym tempie, serial systematycznie buduje napięcie swoim specyficznym klimatem, a wydarzenia w nieoczekiwanych momentach odwracają się o 180 stopni.

David Haller jest jednym z najpotężniejszych mutantów, jaki kiedykolwiek chodził po ziemi. Wszystko dlatego, że posiada niezliczoną ilość osobowości, które objawiają się w różnych momentach. David nie jest do końca świadomy swojej mocy i nie potrafi nad nią zapanować - dlatego właśnie jest nieobliczalny i przy tym śmiertelnie groźny. W serialu widzimy go dopiero na początku swojej przygody, dzięki czemu mamy okazję lepiej go poznać i zrozumieć jego tragizm.

„Legion” z pewnością nie jest serialem dla każdego, jednak może znaleźć swoich odbiorców nawet wśród osób niezaznajomionych ze światem X-Men. Historia dzieje się w odosobnieniu od filmowego uniwersum Foxa i nie trzeba znać tamtejszych wydarzeń. Fani Marvela na pewno znajdą jednak sprytnie poukrywane smaczki.

od dnia 01-12-2012


eKULTURALNI W LICZBACH

publikacji: 11318
obrazów: 7603
nagrań wideo: 99

Liczba odwiedzin: 2390036

KONTAKT Z REDAKCJĄ

 

Portal Społecznościowy eKulturalni.pl

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 84

fax: 55 611 20 60

 

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich

"Światowid"

pl. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel.: 55 611 20 50

fax: 55 611 20 60

Redakcja:

redakcja@ekulturalni.pl

tel.: 55 611 20 70 Administrator:

adm@swiatowid.elblag.pl  

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.